مقالات دیدبان

تمامی مقالات فناوری | هوش مصنوعی دیدبان
هوش مصنوعی دیدبان مقالات متنوعی در زمینه هوش مصنوعی منتشر می‌کند که می‌توانید در این بخش مشاهده کنید

چگونه یک مجتمع تجاری هوشمند داشته باشیم؟

1402/12/18 - خواندن 6 دقیقه -
مجتمع تجاری هوشمند
یکی از کاربردهای جذاب فناوری‌های جدید در ساخت مجتمع تجاری هوشمند است. ما می‌توانیم بسیاری از ما می‌توانیم بسیاری از فرآیندهای پاساژگردی را بهبود ببخشیم و جذابیت‌های آن را تا حد ممکن بیافزاییم.

تکنولوژی در فروشگاه های زنجیره ای و مراکز تجاری

1402/11/14 - خواندن 8 دقیقه -
تکنولوژی در فروشگاه های زنجیره ای
بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا با راه‌های مختلف مردم را به سمت فروشگاه خود سوق دهند. حال تکنولوژی در فروشگاه های زنجیره ای و مراکز تجاری این وظایف را با دقت بسیار بالا و کارایی بیشتر به عهده گرفته است.

بررسی تاریخچه پردازش تصویر + بررسی صنایع مختلف

1402/07/13 - خواندن 7 دقیقه -
تاریخچه پردازش تصویر
در گذشته چرا از پردازش تصویر استفاده می‌کردند؟ پردازش تصویر در ابتدا در چه کارها و صنایعی استفاده داشته است؟ ما در این مقاله سعی کردیم اتفاقات مهم و حیاتی در تاریخچه پردازش تصویر را بررسی کنیم.

کاربرد پردازش تصویر در حفظ ایمنی و امنیت محیطی و سایبری

1402/06/21 - خواندن 9 دقیقه -
کاربرد پردازش تصویر در امنیت
چگونه می‌توان امنیت را به هوش مصنوعی سپرد؟ چه روش‌هایی برای استفاده از فناوری‌های مختلف در امنیت وجود دارد؟کاربرد پردازش تصویر در ایجاد و حفظ امنیت یکی از جذاب‌ترین بحث‌های چند سال اخیر در این زمینه بوده است.

کاربردهای پردازش تصویر در رباتیک (ادراک و کنترل پیشرفته)

1402/06/18 - خواندن 8 دقیقه -
پردازش تصویر در رباتیک
فعالیت در کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، زمین‌های کشاورزی و ... بدون استفاده از ربات‌ها در آینده امکان‌پذیر نخواهد بود. کاربردهای فراوان پردازش تصویر در رباتیک موجب شده است تا این دو در کنار هم کارهای خارق‌العاده‌ای انجام دهند.

آشنایی با انواع هوش مصنوعی | بر اساس عملکرد و قابلیت

1402/04/1 - خواندن 8 دقیقه -
انواع هوش مصنوعی
بسیاری از شما در حال حاضر نمونه‌های مختلفی از هوش مصنوعی را مشاهده کرده‌اید. این ابزارها کارهای مختلفی می‌کنند اما در کل دارای الگوهای یکسانی هستند. ما در این مقاله به طور کامل انواع هوش مصنوعی را معرفی خواهیم کرد.

فناوری OCR یا نویسه خوان نوری چیست و چه کاربردی دارد؟

1402/03/23 - خواندن 5 دقیقه -
فناوری ocr چیست
در بسیاری از موارد افراد به دنبال تبدیل بسیاری از نوشته‌های دست نویس یا چاپی به متن در کامپیوتر بودند. این کار توسط فناوری OCR انجام می‌گیرد. در این مقاله اینکه فناوری OCR چیست و چگونه کار می‌کند را بررسی می‌کنیم

کاربرد هوش مصنوعی در ۱۵ حوزه مختلف | بیش از ۱۵۰ نمونه کاربردی

1402/03/21 - خواندن 12 دقیقه -
کاربرد هوش مصنوعی
کاربرد هوش مصنوعی در حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف چیست؟ اگر در یک حوزه‌ای کار می‌کنید و به دنبال کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه‌ی کاری خود می‌گردید، این مقاله برای شما ایجاد شده است.

هوش مصنوعی عمومی یا AGI چیست و چه کاربردی دارد؟

1402/03/19 - خواندن 5 دقیقه -
هوش مصنوعی عمومی یا AGI چیست
همیشه این سوال وجود داشته است که آیا هوش مصنوعی قرار است جای انسان را بگیرد؟ این محصولاتی که در حال حاضر از AI در تمامی سطوح می‌بینید، امکان چنین چیزی را ندارند اما هوش مصنوعی عمومی یا همان AGI می‌تواند این کار را بکند.

تمامی نکات تفاوت رباتیک و هوش مصنوعی+ نمونه کاربردی

1402/03/14 - خواندن 4 دقیقه -
تفاوت رباتیک و هوش مصنوعی
تفاوت هوش مصنوعی و رباتیک در چیست؟ آیا اصلاً این دو مفهوم با هم تفاوت دارند؟ چگونه می‌توان از این تکنولوژی‌های قدرتمند بهره کافی برد؟ این سوالاتی است که ممکن است برای بسیاری از افرادی ایجاد شده باشد.

بررسی تمامی تجهیزات لازم برای پارکینگ هوشمند

1402/01/15 - خواندن 7 دقیقه -
تجهیزات پارکینگ هوشمند
بسیاری از پارکینگ‌داران و افرادی که از پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند به دنبال هوشمند سازی پارکینگ خود هستند. در این مقاله به طور کامل تجهیزات لازم برای ایجاد یک پارکینگ هوشمند را معرفی کرده و نحوه‌ی تهیه‌ی آنها را برای شما مشخص می‌کنیم.

راهبند پارکینگ چیست؟ بررسی کاربرد انواع راهبند در موارد مختلف

1402/01/6 - خواندن 7 دقیقه -
راهبند پارکینگ چیست
بسیاری از افراد به دنبال موانعی برای کنترل تردد یا هدایت ترافیک هستند. این موانع به اسم راهبند شناخته می‌شوند. در این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد که راهبند پارکینگ چیست، چه انواع و کاربردهایی دارد.

بهترین شیوه هوشمند سازی درب پارکینگ + بررسی راهکارهای مختلف

1401/12/14 - خواندن 12 دقیقه -
هوشمند سازی درب پارکینگ
بسیاری از افراد در حال حاضر بدنبال هوشمند کردن ابعاد مختلفی از زندگی خود هستند. هوشمند سازی درب پارکینگ علاوه بر افزایش امنیت، امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد که کار شما را راحت‌تر می‌کند.