بهترین روش برای حفظ امنیت پارکینگ + روش‌های عملی

1401/12/12 - خواندن 12 دقیقه - نویسنده: علیرضا همتی
حفظ امنیت پارکینگ

در دنیای تکنولوژی می‌توان با روش‌های مختلفی امنیت را افزایش داد. شما باید برای حفظ امنیت پارکینگ از روش‌های مختلفی استفاده کنید که بعضی از آنها وابسته به تکنولوژی هستند. در این مقاله مهمترین و بهترین روشها را بررسی کردیم. با ما همراه باشید.

۸ روش برای حفظ امنیت پارکینگ

مهمترین فلسفه برای حفظ امنیت، تحت نظر قرار دادن تمامی ابعاد محل، بررسی رفت و آمدها و پیگیری رفتارهای مشکوک است. به همین دلیل باید از موارد زیر به صورت دقیق استفاده کنید.

۱- افزایش روشنایی پارکینگ و وجود نداشتن نقاط کور

حفظ امنیت پارکینگ

مقدار روشنایی در پارکینگ‌ها بسیار به امنیت آن‌ها کمک می‌کند. این مورد باعث ایجاد اطمینان برای افرادی که از پارکینگ استفاده می‌کنند هم می‌شود. افراد بسیار واضح می‌توانند همه‌ی نقاط را در پارکینگ ببینند و از امنیت آن اطمینان حاصل کنند. از طرفی نیروهای امنیتی و دوربین‌ها هم می‌توانند دید خوبی نسبت به تمامی محیط‌های پارکینگ داشته باشند. این مورد باعث می‌شود که افرادی که قصد خرابکاری یا دزدی دارند، در محل‌هایی که نور کافی وجود دارد این کار را انجام ندهند.

۲- نصب سرعت گیر در ورودی و خروجی پارکینگ

حفظ امنیت پارکینگ

یکی از مهمترین نکات برای امنیت پارکینگ بررسی ورود و خروج خودروها و افراد است. در صورتی که بتوانید ورودی و خروجی را مدیریت کنید تا حد زیادی مشکلاتتان برطرف می‌شود. برای بررسی در گیت‌ها شما نیاز دارید که خودروها سرعت خود را کم کنند تا بررسی به صورت دقیق انجام شود. به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از سرعت گیر با فاصله کمی از گیت ورود و خروج است. این کار باعث کم کردن سرعت و بررسی دقیق می‌شود.

البته این کار به تنهایی مانع فرار خودروها نخواهد بود و نیاز به راهبند هم وجود دارد که در بخش بعدی آن را توضیح می‌دهیم.

۳- کنترل دقیق ورود و خروج خودرو با پلاک خوان و راهبند

حفظ امنیت پارکینگ

چگونه بهترین روش بررسی ورود و خروج را پیدا کنیم؟ سیستم‌هایی که بر اساس رفتار انسان طراحی شده‌اند خطای بالایی دارند، در حالی که سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی دقت، سرعت و کارایی بالایی دارند. استفاده از نرم‌افزارهای پلاک خوان به همراه راهبند می‌تواند اطلاعات ورود و خروج تمامی خودروها را به طور کامل در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید با کمک این نرم افزار تمامی اطلاعاتی که برای گزارش گیری نیاز دارید را در اختیار داشته باشید.

البته تمامی پلاک خوان‌ها این قابلیت را ندارند اما نرم افزار پلاک خوان دیدبان قابلیت‌های متنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید آنها را در صفحه مربوط به خود مشاهده کنید. اگر اطلاعاتی در مورد پلاک خوان ندارید مقاله دوربین پلاک خوان چیست را مطالعه کنید.

۴- نصب دوربین‌های امنیتی داخل پارکینگ

حفظ امنیت پارکینگ

همان طور که گفته شد، بهترین راه ایجاد امنیت، ایجاد احساس زیر نظر بودن است. شما باید تلاش کنید تمامی فضاهای لازم را با دوربین‌های امنیتی پوشش دهید. یکی از کارهایی که می‌تواند بسیار به شما کمک کند، استفاده از تکنولوژی تشخیص حرکت مشکوک است. این تکنولوژی که با کمک فناوری پردازش تصویر اجرا می‌شود، دوربین‌هایی که حرکات مشکوک در آنها دیده می‌شود را برای اپراتور متفاوت نمایش می‌دهند تا اپراتور آن را بررسی کند.

اپراتور حرکات فرد را بررسی می‌کند و در صورتی که مشکل خاصی وجود داشته باشد به آن رسیدگی می‌کند.

۵- مانیتورینگ و نظارت ۲۴ ساعته پارکینگ

حفظ امنیت پارکینگ

وجود دوربین به تنهایی بسیاری از جرایم را کاهش می‌دهد اما در صورت وقوع آن باید با نظارت مدیریت و رفع شود. اکثر پارکینگ‌هایی که در سراسر شهر و کشور وجود دارند در تمام ساعات شبانه روز در آنها ماشین‌ها و تجهیزاتی قرار دارند که باید از آنها مراقبت شود. به همین دلیل بهتر است که با مانیتورینگ ۲۴ ساعته از دارایی‌های خود و دیگران مراقبت کنید. البته این مورد هم با استفاده از فناوری‌هایی قابلیت هوشمندسازی و تبدیل به پارکینگ هوشمند است که در روش‌های جدید امنیت پارکینگ آنها را بررسی می‌کنیم.

۶- استفاده از علائم، چراغ‌های راهنما و آینه برای کم شدن تصادفات

حفظ امنیت پارکینگ

یکی از نکات مهم برای حفظ امنیت پارکینگ، کاهش اتفاقات و تصادفات در پارکینگ است. شما باید تمام تلاش خود را انجام دهید که اتفاقات کاهش پیدا کند تا مشکلات امنیتی برای شما به وجود نیاید. برای این کار یکی از بهترین روش‌ها استفاده از علائم و چراغ‌های راهنماست تا رانندگان کمتر دچار اشتباه شوند. شما می‌توانید این چراغ‌های راهنما را به نرم افزار پلاک خوان دیدبان متصل کنید تا این چراغ‌ها به صورت هوشمند و بر اساس ورود و خروج خودروها اقدام کنند.

۷- ثبت موارد مشکوک و بررسی بیشتر آنها

حفظ امنیت پارکینگ

بهتر است موارد مشکوکی که مشاهده می‌کنید را یادداشت کنید و بررسی‌های لازم را انجام دهید. یکی از بهترین راهکارها استفاده از پلاک خوان هوشمند است. شما می‌توانید پلاک خودرو مشکوک را به نرم افزار بدهید و با ورود این خودرو یک پیام هشدار دریافت کنید. این مورد می‌تواند قدرت بررسی شما روی موارد مشکوک را بسیار بالا ببرد و انرژی افراد حافظ امنیت پارکینگ در محل درستی استفاده شود.

۸- استفاده از روش‌های جدید امنیت پارکینگ

شما می‌توانید از فناوری‌های متنوعی برای حفظ امنیت پارکینگ استفاده کنید. یکی از این موارد استفاده از فناوری تشخیص حرکت است. شما می‌توانید در شب‌ها و زمانی که پارکینگ رفت و آمد کمی دارد دوربین خود را مجهز به تشخیص حرکت یا motion detection بکنید. این مورد باعث می‌شود که در صورت مشاهده حرکت در پارکینگ اپراتور باخبر شود.

شما هم چنین برای فضاهایی که امنیت بیشتری نیاز دارند می‌توانید از فنس مجازی استفاده کنید. در این وضعیت با ورود یک فرد به محدوده تعیین شده، اپراتور به سرعت با خبر می‌شود. این مورد می‌تواند در حفظ امینت آن پارکینگ بسیار کارا باشد.   

بهبود امنیت با هوش مصنوعی دیدبان

هوش مصنوعی دیدبان یک نرم افزار جامع به نام پلاک خوان خودرو در اختیار شما قرار می‌دهد. این پلاک خوان کار سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ را انجام می‌دهد و توانایی رفع نیاز پارکینگ‌های شما را دارد. نسخه‌های مختلفی هم برای مجتمع‌های مسکونی، سازمان‌ها، پارکینگ‌های عمومی و ... دارد که ویژگی‌های متفاوتی با هم دارند. می‌توانید اطلاعات بیشتر را در صفحه پلاک خوان مشاهده کنید.