بهترین جایگزین ریموت درب پارکینگ با بالاترین سطح امنیت

1401/12/10 - خواندن 12 دقیقه - نویسنده: علیرضا همتی
جایگزین ریموت درب پارکینگ

بسیاری از افراد با مشکلات زیادی برای استفاده از ریموت مواجه می‌شوند. اما بهترین راه برای باز و بسته کردن درب پارکینگ قطعاً این روش نیست. در این مقاله جایگزین ریموت درب پارکینگ را به طور کامل بررسی می‌کنیم و روش‌های مختلف را با هم مقایسه می‌کنیم.

مشکلات ریموت درب پارکینگ

معمولاً کسانی که از ریموت استفاده می‌کنند با مشکلات زیادی روبه رو هستند. یکی از مهمترین آنها، نیاز به همراه داشتن ریموت برای ورود و خروج است. این زمانی بیشتر جلوه می‌کند که شما چند ماشین داشته باشید و در زمان‌های مختلف ماشین در پارکینگ را بخواهید تغییر دهید. از دیگر مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه‌های اضافی برای خرابی‌ها و تعویض‌های باتری
 • کار نکردن و تاخیر در باز و بسته کردن درب
 • گم کردن و نیاز به خریداری ریموت کنترل جدید
 • راحتی در کپی شدن ریموت و مشکلات امنیتی
 • ورود چند خودرو از یک واحد به طور همزمان به داخل پارکینگ
 • نبود گزارش ورود و خروج برای مسائل امنیتی و مشکلاتی که به وجود می‌آید.
 • امکان تعریف سریع یک ریموت برای افراد وجود ندارد.
 • عدم امکان رفت و آمد در صورت فراموشی یا نبود ریموت
 • و ...

به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال جایگزین کردن ریموت درب پارکینگ هستند. اما باید از بین راه‌حل‌های جایگزین بهترین را برگزید که در اینجا به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

مشکلات استفاده از موبایل به جای ریموت

جایگزین ریموت درب پارکینگ

استفاده از موبایل به جای ریموت روشی بهتر است اما هنوز هم با مشکلات زیادی روبه‌روست. در این حالت هم در صورت نبود موبایل یا نداشتن شارژ امکان باز و بسته کردن درب وجود ندارد. نیاز به استفاده همیشگی از یک اپلیکیشن در موبایل و ورود به آن برای هر بار باز و بسته کردن، کار به صرفه‌ای نیست. از طرفی امکان گزارش‌گیری وجود ندارد و با این اپلیکیشن‌ها چند خودرو به صورت همزمان می‌توانند وارد پارکینگ شوند. در ادامه روش‌های بهتر و قدرتمندتری را پیشنهاد می‌دهیم.

بهترین جایگزین ریموت درب پارکینگ

در حال حاضر استفاده از پلاک خوان خودرو و تگ‌های RFID در این زمینه بسیار رواج دارد. هر دو این موارد درب را کاملاً به صورت اتوماتیک باز می‌کنند و نیاز به هیچ‌کاری از طرف راننده نخواهد بود. در اینجا هر دو روش را بررسی می‌کنیم.

استفاده از نرم افزار پلاک خوان خودرو

جایگزین ریموت درب پارکینگ

پلاک خوان خودرو یکی از مواردی است که به کمک هوش مصنوعی می‌تواند اجازه ورود و خروج را برای خودروها صادر کند. نرم افزار پلاک خوان با کمک پردازش تصویر، پلاک خودرو را به طور دقیق بررسی می‌کند و پس از شناسایی اجازه ورود یا خروج را صادر می‌کند. نرم افزار پلاک خوان دیدبان یکی از بهترین نمونه‌های پلاک خوانی فارسی است که ویژگی‌های زیر را دارد:

 • عدم نیاز به هیچ وسیله یا ابزاری برای ورود و خروج
 • یک هزینه‌ی اولیه نه چندان زیاد و کاهش هزینه‌های بعدی
 • امکان خوانش بالای پلاک برای جلوگیری از تقلب
 • امکان تعریف چند خودرو برای هر واحد و اجازه به حضور یک خودرو از آنها در پارکینگ در یک زمان مشخص
 • گزارش گیری کامل از تردد خودروها به همراه تصاویر ضمیمه
 • امکان تعریف و حذف سریع یک خودرو در نرم افزار پلاک خوان
 • امکان دریافت اطلاعات چند ورودی و خروجی در یک سامانه به صورت همزمان
 • و ...

شما می‌توانید تمامی ویژگی‌های نرم افزار پلاک خوان دیدبان را در صفحه مخصوص به خود مشاهده کنید. برای آپارتمان‌های مسکونی بهترین جایگزین ریموت درب پارکینگ پلاک خوان است.

استفاده از تگ‌های RFID

جایگزین ریموت درب پارکینگ

استفاده از تگ‌های RFID هم راه‌حل مناسبی است که می‌توانید برای خودروها استفاده کنید. تگ‌های RFID دارای دقت بسیار بالا هستند ولی امکان اضافه کردن یک خودرو به صورت سریع به سامانه وجود ندارد و در نهایت هم به یک سامانه همراه نیاز دارد که بتوان دیتاها و گزارشات را در آن مشاهده کرد. برای محل‌های مختلف می‌توان از هر کدام از این موارد استفاده کنید ولی برای پروژهای مسکونی، بهترین راه‌حل پلاک خوان خودرو است. اما در صورتی که بالاترین سطح امنیت را نیاز دارید بهتر است از هر دو به صورت همزمان در یک سامانه استفاده کنید.

بالاترین سطح امنیت: استفاده از سامانه‌ای با امکان پیاده سازی هر دو تکنولوژی

نرم افزار پلاک خوان دیدبان این امکان را ایجاد کرده که شما می‌توانید از پلاک خوانی و تگ RFID به صورت همزمان در یک سامانه استفاده کنید. به این روش دو مجوزه امنیتی می‌گوییم. در این حالت پس از حضور خودرو روبه روی درب پارکینگ، هم پلاک و هم تگ بررسی می‌شود و سپس اجازه ورود صادر می‌شود. این مورد برای آپارتمان‌های مسکونی به صرفه نیست ولی برای پارکینگ‌هایی که امنیت بالایی نیاز دارند، بهترین پیشنهاد است. البته شما با خرید نرم افزار پلاک خوان دیدبان امکان ارتقا آن به سیستم دو مجوزه امنیتی را در آینده خواهید داشت. پس در این مورد نگران نباشید.

جمع بندی

در این مقاله تمامی روش‌های جایگزین ریموت درب پارکینگ و ویژگی‌های آنها را به طور کامل بررسی کردیم. اگر که نیاز به مشاوره در این زمینه دارید می‌توانید از مشاوره متخصصان ما استفاده کنید و سوالاتی که دارید را مطرح کنید. از طرف سوالات خود در این زمینه را هم می‌توانید در زیر این مقاله به عنوان نظر قرار دهید تا پاسخ خود را دریافت کنید.