کامل‌ترین تحلیل مرکز تجاری با هوش مصنوعی

1402/12/24 - خواندن 5 دقیقه - نویسنده: علیرضا همتی
تحلیل مرکز تجاری

مرکز تجاری شما پر از داده‌هایی است که به کمک آن می‌توان مجتمع را شلوغ و شلوغ‌تر کرد. تحلیل و بررسی مرکز تجاری کاری بود که در گذشته امکان‌پذیر نبود. اما در حال حاضر با استفاده از هوش مصنوعی شما می‌توانید داده‌های دقیقی از پاساژ خود داشته باشید. هم‌چنین می‌توانید آینده را هم با استفاده از داده‌ها پیش‌بینی کنید. این تحلیل شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که ما سعی می‌کنیم به شرح آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی میزان پاخور مرکز تجاری

تحلیل مرکز تجاری

روزانه چند نفر وارد پاساژ شما می‌شوند؟ چند نفر از بخش‌های مختلف آن بازدید می‌کنند؟ چه تعداد آنها مرد و چه تعداد زن هستند؟ این داده‌ها یکی از مهمترین داده‌های لازم برای تصمیم گیری در مجتمع تجاری و فروشگاه‌هاست (اگر با مفهوم پاخور آشنایی ندارید، مقاله پاخور مغازه چیست را مطالعه کنید).

شما با این داده‌ها می‌توانید متوجه شوید وضعیت کلی مرکز تجاری در چه وضعیتی قرار دارد و حتی با استفاده از هوش مصنوعی میزان ورود در آینده را پیش‌بینی کنید. سامانه هوشمند تحلیل مرکز تجاری دیدبان تمامی داده‌های بالا را با استفاده از جدیدترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای اطلاع از این محصول می‌توانید به صفحه تردد شمار افراد مراجعه کنید یا از طریق فرم مشاوره هوش مصنوعی با ما در ارتباط باشید.

بررسی بازدیدکننده طبقات و راهروها (Heat map طبقات)

بررسی مجتمع تجاری

طبقات مختلف و راهروها میزان بازدید متفاوتی دارند. در بسیاری از موارد بخش‌های مرده‌ای در مجتمع تجاری وجود دارد که باید شناسایی شود و با استفاده از روش‌های به منطقه فعال تبدیل شود. شناسایی تمامی این موارد به کمک هوش مصنوعی امکان پذیر است. شما می‌توانید به کمک تردد شمار دیدبان Heat map فعالیت تمامی بازدیدکنندگان در طبقات را در اختیار داشته باشید. به این ترتیب حتی می‌توانید در بخش‌های مختلف به کمک روش‌های متنوع درآمدزایی داشته باشید. این نقشه‌های فعالیت به شما داده‌های بسیار دقیقی از وضعیت بازدید از طبقات و بخش‌های مختلف به شما می‌دهند.

نظارت دقیق بر کمپین‌ها و رویدادهای مرکز تجاری

تبلیغات، ایونت‌ها و کمپین‌های مختلفی در مراکز تجاری بزرگ برگزار می‌شوند. تمامی این موارد هزینه‌های هنگفتی را روی دست مدیریت مجموعه می‌گذارند. به همین دلیل نظارت بر آنها و بررسی موفقیت آنها بسیار با اهمیت است. به همین دلیل شما باید داده‌های این موارد را در تحلیل مرکز تجاری در نظر بگیرید. می‌توان با کمک هوش مصنوعی تعداد، جنسیت و حتی محدوده‌ی سن بازدیدکننده‌های رویدادها را به دست آورد. این بخش هم در سامانه دیدبان امکان پذیر است.

مدیریت داده‌های پارکینگ مجتمع

تحلیل مرکز تجاری

یکی از بخش‌های مهم هر مرکز تجاری، پارکینگ آن است. نظم و مدیریت درست آن، یکی از مواردی است که می‌تواند میزان رضایت مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل سرعت در انجام کار، امنیت و راحتی پیدا کردن جای پارک بخش‌های مهم آن هستند. سامانه مدیریت پارکینگ دیدبان که با عنوان سامانه جامع پلاک خوان در سایت قرار دارد می‌تواند تمام این کارها را مدیریت کند. مشخص کردن فضاهای خالی با سنسور، ورود سریع با پلاک‌خوانی، افزایش امنیت پارکینگ با استفاده از الگوریتم‌های تشخیص خطر و فناوری‌های دیگر هوش مصنوعی می‌تواند یک پارکینگ هوشمند و قدرتمند برای مجتمع تجاری ایجاد کند.

میزان استفاده از آسانسورها و پله‌های برقی

شما با استفاده از سامانه تردد شمار می‌توانید تعداد افرادی که از پله‌برقی و آسانسور استفاده می‌کنند را به راحتی به دست بیاورید. از این داده‌ها می‌توان برای مباحث امنیتی و حتی سرویس‌های دوره‌ای تجهیزات استفاده کرد. با استفاده از این داده‌ها می‌توان میزان استفاده از این تجهیزات را در طبقات مختلف به دست آورد.

امکان بررسی میزان تاثیر مغازه‌ها بر پاخور پاساژ

تحلیل مرکز تجاری

مدیران می‌توانند با بررسی داده‌های مجتمع تجاری به تاثیر فروشگاه‌ها در میزان پاخور کل مجموعه پی ببرند. در بسیاری از مجموعه‌ها برخی مغازه‌ها پاخور مناسبی دارند و بسیاری از افراد برای فروشگاه‌های خاصی وارد مجتمع می‌شوند. از طریق تردد شمار شما می‌توانید این فروشگاه‌ها را پیدا کنید. در صورت امکان می‌توان به کمک آن فروشگاه رونق بخش‌های مختلف را بیشتر کرد و حتی الگوهای آن را در بخش‌های مختلف مجتمع تقلید کرد. هم‌چنین در تصمیم‌گیری برای ورود و خروج فروشگاه‌ها به پاساژ می‌توان بر اساس داده‌ها تصمیمات بهتری گرفت.

سامانه جامع تحلیل مرکز تجاری

این سامانه با کمک جدیدترین الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توان در تمامی جوانب مدیریت مرکز تجاری به شما کمک کند. این سامانه با استفاده از شمارش افراد و تشخیص جنسیت آنها، می‌تواند بخش‌های مختلف یک پاساژ را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهد. هم‌چنین با استفاده از الگوریتم‌های کلان داده می‌تواند پس از جمع آوری بخشی از داده‌ها، تمامی داده‌های لازم برای روزهای آینده را پیش‌بینی کند. این پیش‌بینی‌ها می‌تواند کیفیت خدمات و تصمیم‌گیری‌ها را دقیق‌تر و پاساژ را پر رونق‌تر بکند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه این سامانه می‌توانید از طریق فرم مشاوره هوش مصنوعی با کارشناسان ما در تماس باشید.