فواید کنترل تردد افراد در حوزه‌های مختلف

1402/11/28 - خواندن 8 دقیقه - نویسنده: علیرضا همتی
فواید کنترل تردد افراد

اتفاقات بسیار متنوعی در اطراف ما در حال رخ دادن هستند. تمامی این اتفاقات داده‌هایی را به وجود می‌آورند که بسیار ارزشمند و حیاتی هستند. ما در این مقاله به فواید کنترل تردد افراد و الزام دریافت این اطلاعات در بخش‌های مختلف صحبت خواهیم کرد. خواهید دید در حال حاضر بسیاری از افراد که در بخش‌های مختلفی فعالیت می‌کنند در حال از دست دادن چه داده‌های بزرگی هستند. با ما همراه باشید.

حکمرانی داده‌ها در آینده نزدیک

شما قطعاً با شبکه‌های اجتماعی که مخاطبان را بسیار درگیر می‌کنند، برخورد داشتید یا خود درگیر آنها بوده‌اید. استفاده از داده‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد یک فضای فوق‌العاده برای کاربران شده است. حتی سایت‌های مختلف با استفاده از داده‌ها تلاش می‌کنند درصد تبدیل مخاطب به مشتری را بیشتر کنند. این واقعیت مشخص است که آینده نزدیک زمان حکمرانی داده‌ها خواهد بود. با این حال در فضای حقیقی و فیزیکی مشکلات زیادی در به دست آوردن داده وجود داشت. هوش مصنوعی در این بخش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند و حتی بیشتر از تحلیل فضای دیجیتال، دیتا برای ما جمع آوری کند. یکی از این موارد کنترل دقیق تردد افراد است که سعی می‌کنیم در حوزه‌های مختلف آن را بررسی کنیم.

مزایای کنترل تردد افراد در حوزه‌های مختلف

شمارش افراد در هر بخشی می‌تواند داده‌هایی تصمیم ساز برای ما ایجاد کند. این داده‌ها در فروشگاه‌ها، مراکز تجاری، نمایشگاه‌ها، مراکز تفریحی و ... خود را به شکلی متفاوت نمایش می‌دهند. ما در اینجا تمامی فواید کنترل تردد افراد را به صورت دقیق و موردی بررسی می‌کنیم.

فروشگاه‌ها و مغازه‌ها

فواید کنترل تردد افراد

تا به حال به نحوه‌ی انبارداری، مدیریت کارمندان، چیدمان و بقیه عوامل مهم در یک فروشگاه دقت کرده‌اید؟ مدیران فروشگاه چگونه تصمیم می‌گیرند تا چه محصولاتی را انبار کرده و چگونه نیروهای خود را درون یک فروشگاه قرار دهند؟ مهمترین کاری که یک نفر شمار یا تردد شمار در فروشگاه‌ها انجام می‌دهد، ارائه یک سیستم مدیریتی هوشمند بر اساس داده‌ست. مدیران می‌توانند بر اساس داده‌ها تصمیم بگیرند چه محصولاتی را انبار کنند، نیروهای فروش خود را در کدام بخش‌ها قرار دهند و بخش‌های شلوغ و پرفروش مجموعه را گسترش دهند. این مورد کمترین کمکی است که سامانه تردد شمار فروشگاهی می‌تواند به رشد سود و کاهش هزینه‌ها کمک کند.

مهمترین بخش این سامانه‌ها ترکیب داده‌ها و در اختیار قرار دادن پیش‌بینی دقیق بر اساس اتفاقات گذشته است. هوش مصنوعی می‌تواند در لحظه چند صد عامل را در کنار هم بررسی کرده و روزهای آینده شما را پیش بینی کند. به همین دلیل هرچه زودتر از این سامانه‌ها بهره ببرید، زودتر می‌توانید پیش‌بینی‌های قدرتمندی را در آینده دریافت کنید. در این مورد می‌توانید مقاله کاربرد هوش مصنوعی در خرده فروشی را مطالعه کنید تا راهکارهای کاملتری را متوجه شوید.

مراکز تجاری

فواید کنترل تردد افراد

خرید حضوری و سر زدن به مراکز تجاری یکی از تفریح‌های همیشگی برای مردم شهرهای بزرگ است. با این حال، با وجود خرید آنلاین و تعداد بسیار زیاد مراکز تجاری و مغازه‌ها، بسیاری از این مراکز توان و قوت گذشته را ندارند. به همین منظور استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربر، رفع مشکلات، پیدا کردن نقاط قوت و ضعف کاری است که در صورت عدم انجام از بقیه مراکز خرید بازخواهید ماند.

شما باید بتوانید بخش‌های کم‌تردد را شناسایی کنید، کمپین‌ها را ارزیابی کرده و به صورت همیشگی آنها را بهبود دهید و تمام کارهای لازم برای به دست آوردن بازدیدکننده انجام دهید. احتمال بسیار زیاد در آینده نزدیک استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در مراکز تجاری یک الزام اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. پس بهتر است در این زمینه هرچه زودتر ورود کنید تا بهره‌ی بیشتری از آن نسبت به رقبا ببرید.

نمایشگاه‌ها

فواید کنترل تردد افراد

تحلیل عملکرد بخش‌های مختلف یک نمایشگاه برای کارگزارن آن و اسپانسرها اهمیت زیادی دارند. باید در بخش‌های مختلف نقاط قوت نمایشگاه را متوجه شویم. ما فقط در تهران سالانه بیشتر از ۵۰ نمایشگاه داریم که باید بخش قابل توجهی از مخاطب هدف خود را به نمایشگاه بکشانند. حال برای بهبود وضعیت نمایشگاه و رشد سالانه بازدید کننده بهتر مسیر استفاده کردن از داده‌هاست. این داده‌ها به ما کمک می‌کنند تا متوجه بخش‌های پرطرفدار، مشکلات نمایشگاه و رفتار دقیق مخاطب در مواجه با نمایشگاه شویم.

این داده‌‌ها به سادگی توسط نفرشمار هوش مصنوعی دیدبان در اختیار مسئولین نمایشگاه، اسپانسرها و غرفه‌داران قرار می‌گیرد تا بتوانند بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند. با کمک این ترددشمار شما می‌توانید حتی تعداد بازدیدکنندگان را به تفکیک جنسیت هم داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم مشاوره هوش مصنوعی با ما در ارتباط باشید.

مراکز تفریحی

فواید کنترل تردد افراد

بسیاری از مراکز تفریحی نمی‌توانند بدون داده عملکرد خود را ملاحضه کنند. هدف از ساخت مراکزی مانند شهربازی‌ها، پارک‌ها ، باغ کتاب، فضاهای فرهنگی و تفریحی و ... جذب مردم و سرگرم کردن آنها و ایجاد فرصتی مناسب برای سرگرم بودن است. چگونه می‌توان رسیدن به این اهداف را سنجید و میزان درگیری و موفقیت مجموعه را متوجه شد؟ چگونه می‌توان نقاط قوت مرکز را پیدا کرد و با استفاده از الگوهای آن مرکز مفرح‌تر و قدرتمندتری ساخت؟

تمام این کارها را می‌توان با یک سامانه تحلیل بازدیدکنندگان اجرایی کرد. این سامانه که توسط هوش مصنوعی دیدبان گسترش پیدا کرده است می‌تواند داده‌های لازم از بازدیدکنندگان در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید. این مورد یکی از فواید کنترل تردد افراد است که هسته‌ی اصلی فناوری این سامانه را تشکیل می‌دهد.

فضاهای کاری

فواید کنترل تردد افراد

در کسب و کارهای بزرگ مدیریت فضاها بسیار اهمیت پیدا می‌کند. در این فضاها مدیریت الگوهای رفتاری کارمندان و بهبود شرایط می‌تواند تا حد زیادی انرژی کارمندان را به بهینه‌ترین حالت ممکن دربیاورد. هم‌چنین به کمک این داده‌ها می‌توان به استفاده بهینه از فضاها و الویت‌های آن پی برد. این موضوع با توجه به اینکه قیمت اجاره یا خرید فضا برای کسب و کارها بسیار هنگفت است اهمیت بالایی پیدا می‌کند.

شما می‌توانید به کمک ترددشمار دیدبان تمامی فضاهای خود را تحلیل کنید. به واسطه‌ی این تحلیل‌ها می‌توان بهترین استفاده را از فضاها به وجود آورد. استفاده از این سامانه می‌تواند هزینه‌های لازم برای فضا را کاهش داده و شما را در مدیریت فضاها کمک کند.

هتل‌ها

فواید کنترل تردد افراد

بسیاری از هتل‌ها فضاهای متنوعی در داخل خود دارند که نیاز است بهترین خدمات در آنها ارائه شود. در این هتل‌ها هیچ دیتا و الگوریتمی از نحوه استفاده مهمانان وجود ندارد. می‌توان به کمک این اطلاعات منابع خود را بهینه کرد و کیفیت خدمات را با حفظ هزینه‌ها افزایش داد. علاوه بر این از نظر امنیتی هم می‌تواند حضور افراد در بخش‌های مختلف را بررسی کند تا حضور افراد متفرقه در بخش‌های مدنظر اتفاق نیافتد.

مراکز مذهبی

فواید کنترل تردد افراد

در مراکزی مانند اماکن متبرکه، مساجد و حسینیه‌ها استفاده از تردد شمار می‌تواند در بخش‌های مختلفی به ما کمک کند. در اماکنی که بسیار شلوغ هستند می‌توان در مدیریت جمعیت و خدمات رسانی کمک‌های فراوانی به عوامل اجرایی کند. از طرفی در مساجد و حسینیه‌ها می‌تواند به نحوه‌ی عملکرد و تعامل متولیان امر پی برد. هم‌چنین می‌توان نحوه‌ی حضور افراد در مساجد و زمان‌هایی که در بخش‌های مختلف به سر می‌برند را هم بررسی نمود.

بیمارستان‌ها

فواید کنترل تردد افراد

در مراکز درمانی اطلاعات از تعداد مراجعین می‌تواند بسیار به کیفیت خدمات کمک کند. تعداد بیمارانی که در زمان‌های مختلف وارد این مراکز می‌شوند بسیار متغییر است و این عامل موجب کلافگی و بی نظمی در خدمات می‌شود. به همین دلیل استفاده از یک سامانه نفر شمار می‌تواند بسیاری از این مشکلات را برطرف کند و هنگامی که تعداد ورودی‌های مرکز افزایش غیر معمولی پیدا می‌کند، هشدارهای لازم به مسئولین داده شود تا تصمیمات درست اتخاذ شود.

هم‌چنین استفاده از این سامانه می‌تواند به نحوه‌ی مراجعه بیماران و رسیدگی به آنها در بخش‌های مختلف بیمارستان کمک کند. این اطلاعاتی در بلند مدت با تبدیل شدن به کلان داده‌ها می‌تواند در مدیریت بیمارستان تاثیر به‌سزایی بگذارد.

ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها

فواید کنترل تردد افراد

در بخش‌هایی مانند ترمینال‌ها فواید کنترل تردد افراد بسیاری حیاتی است. این ترمینال‌ها خدمات را باید متناسب با جمعیت ارائه دهند و در صورتی که این خدمات متناسب نباشد می‌تواند مشکلات فراوانی را به وجود آورد. هم‌چنین مدیریت بخش‌های مختلف یک ترمینال یا فرودگاه می‌تواند به بهتر و بهینه شدن ارائه خدمات بسیار کمک کند.

تردد شهری و معابر

بررسی و مشخص کردن معابر اصلی و فرعی، میزان استفاده از معابر و ... در سطح شهرداری‌ها بسیار با اهمیت است. شما باید با توجه به این دیتاها فضاهای شهری را مدیریت کنید. یکی از الزامات مدیریت شهری بر اساس فناوری‌های جدید در اختیار داشتن داده‌های موثق و یکپارچه است. شما می‌توانید میزان شلوغی بخش‌های مختلف شهری را با کمک تردد شمار به دست بیاورید و خدمات شهری را به کمک آن بهینه کنید.

مزایای گزارش‌های پیشرفته هوش مصنوعی دیدبان

بسیاری از افراد فقط به دنبال شمارش افرادی در بخش‌های مختلف هستند. با این حال هوش مصنوعی دیدبان با کمک فناوری‌های روز دنیا و با به دست آوردن داده‌ها در حوزه‌های مختلف گزارش‌های پیشرفته‌ای را برای شما ایجاد می‌کند. با گذشت زمان استفاده از سامانه تردد شمار دیدبان شما ‌می‌توانید گزارش‌های متنوعی از سامانه دریافت کنید. این گزارش‌ها شامل پیش‌بینی ترددهای آینده، پیش‌بینی فروش، درک مشکلات و ارائه راه‌حل برای آنها و ... است. اگر این گزارش‌ها برای شما هم جذابیت دارند بهتر است هرچه زودتر این سامانه را استفاده کنید زیرا برای رسیدن به این گزارش‌ها نیاز به دیتاهای زیادی دارید.