برای مشاوره رایگان تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید

هوش مصنوعی در متن کار بازاریابی

بسیاری از مارکترها در حال حاضر از هوش مصنوعی در حال استفاده هستند اما در بسیاری از موارد متوجه این استفاده نیستند. گوگل که اصلی‌ترین موتور جست و جو در جهان است، از هسته‌های قدرتمند هوش مصنوعی برای فهم متن و تصویر استفاده می‌کند. بسیاری از ابزارهایی که در حال استفاده از آن هستید، تمامی نرم افزارهای ادیت تصویر، فیلم و صوت، ابزارهای بررسی وضعیت سایت و ... برای مراحل مختلف خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. اینستاگرام، فیسبوک، تیک تاک و ... به عنوان شبکه‌های اجتماعی اصلی برای مارکترها، در الگوریتم‌های خود از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

پس به طور کلی اگر دقت کنید، همین حالا هم در فضایی کار می‌کنید که احتمالاً بدون هوش مصنوعی قادر به انجام کار خود نخواهید بود. اما در حال حاضر هوش مصنوعی به سمت راهکارهای جذاب‌تر و کامل‌تر قدم برداشته که این موارد را در این مقاله به طور کامل بررسی می‌کنیم.

۲۰ راهکار هوش مصنوعی برای بازاریابی دیجیتال

راهکارهای متفاوت و کاربردی در زمینه بازاریابی دیجیتال باعث شده تا هوش مصنوعی بتواند در بسیاری از بخش‌ها تاثیر فراوانی بگذارد. در اینجا ما ۲۰ راهکار که در حال حاضر اجرایی شده‌اند و به طور کامل قابل پیاده‌سازی هستند را بررسی می‌کنیم. این راهکارها از اقدام برای جذب مخاطب تا پشتیبانی به مشتریان را شامل می‌شود و می‌توانند در تمامی مراحل در کنار مارکترها، به فعالیت آنها کمک کند.

۱- تولید محتوا هوشمند

کاربرد هوش مصنوعی در بازاریابی

یکی از فعالیت‌های جذاب هوش مصنوعی، تولید محتوای متنی منحصربه فرد با توجه به موضوع انتخابی شماست. شما می‌توانید یک موضوع انتخاب کنید، مشخص کنید لحن نوشته چگونه باشد و میزان و حجم نوشته مورد نیاز خود را تعیین کنید و سپس محتوای خود ظرف فقط چند ثانیه دریافت کنید. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها در حال توسعه‌ی این بخش از هوش مصنوعی هستند و در تلاشند تا می‌توانند محتواهای خلاقانه‌تر، منحصربه فردتر و بی‌نقص‌تر ارائه دهند. شرکت‌های open ai و jasper جز مطرح‌ترین‌های این حوزه از هوش مصنوعی هستند که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته اند.

در حال حاضر خود هوش مصنوعی می‌تواند محتواهای اینجا شده به این صورت را تشخیص دهد، اما در آینده احتمال این موضوع وجود دارد که دیگر تفاوتی بین نوشته‌های انسانی و ماشینی وجود نداشته باشد و تشخیص آن غیر ممکن شود. این موضوع می‌تواند شغل بسیاری از افراد این حوزه را با خطر روبه رو کند.

۲- مدیریت محتوای هوشمند

هوش مصنوعی در بازاریابی

سیستم مدیریت محتوای یک کسب و کار اعم از محتوای سایت، شبکه‌های اجتماعی و ... شامل موارد متعددی است و فقط شامل تولید محتوا نیست. شما باید فعالیت‌های متنوعی مانند تحلیل و بررسی، تحلیل رقبا، تحلیل فرصت‌ها برای یافتن مخاطب و ... را انجام دهید که تمامی این موارد نیاز به تخصص و صرف وقت زیادی دارد. هوش مصنوعی می‌تواند به طور دقیق تمامی موارد لازم برای مدیریت محتوای یک کسب و کار را انجام دهد و شما را در راهبری آن کمک کند.

این ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند تمامی موارد مدیریت محتوا شامل نوشتن، ویرایش، توزیع، تعیین استراتژی، تحلیل و بررسی، شناخت و تحلیل رقبا و ... را به طور کامل و دقیق انجام دهند و شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه همراهی کنند. در آینده این امکان وجود دارد که شما فقط از این ابزار استفاده کنید اما در حال حاضر این ابزارها یک وسیله‌ی کمکی برای مدیریت بهتر محتوا هستند.

۳- تبدیل سریع و ساده محتواها به فرمت‌های دیگر

یکی از مواردی که در توزیع محتوا می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد، ارائه محتوا با فرمت‌های مختلف برای مخاطبین است. افراد معمولاً یک محتوا را می‌توانند به صورت ویدیو، متن یا صوت دریافت کنند اما معمولاً تبدیل یک متن به ویدیو و صوت کار ساده‌ای نیست. هوش مصنوعی در این بخش می‌تواند با سرعت و دقت بالا این کار را انجام دهد. شما می‌توانید فقط با تولید یکی از این فرم‌هایی محتوایی، تمامی فرم‌های دیگر را به صورت کامل دریافت کنید. این کار به شما کمک می‌کند به سرعت محتواهای مدنظر خود را تبدیل کنید و در نهایت مخاطبین بیشتری را پوشش دهید.

۴-تجزیه و تحلیل رفتار کاربران

یکی از بخش‌های بسیار مهمی که هر کسب و کاری به آن نیاز مبرم دارد، بررسی رفتار کاربران و بهبود کسب و کار برای راحتی بیشتر آنهاست. شما باید تمامی نکات و بخش‌هایی که برای بیشتر مخاطبین مهم نیست را کمرنگ کنید تا اکثر مخاطبین شما تجربه بهتری از کسب و کار شما داشته باشند. این تحلیل رفتار، مخصوصاً در بخش سایت، باید به کمک داده‌ها انجام بگیرد و شما باید بر اساس رفتار مخاطبان، درصد تبدیل کاربران به مشتریان را با حفظ رضایت حداکثری، افزایش دهید.

با توجه به اینکه تحلیل رفتار بر اساس داده‌ها یکی کار پیچیده‌ست، در بسیاری از اوقات انسان ممکن است زوایایی از رفتار و نتیجه‌ی آن را مشاهده نکند. هوش مصنوعی می‌تواند تمامی زوایای پنهان رفتاری کاربران را بررسی کند و بر اساس آن به صاحبان کسب و کار توصیه‌های لازم را انجام دهد.

۵- چت بات‌ها و دستیاران پشتیبانی

هوش مصنوعی در بازاریابی چیست

بخش‌های مختلفی از یک نرم افزار یا سایت نیاز به ارتباط با کاربران از طریق زبان نوشتاری دارد. معمولاً در بسیاری از اوقات یا شما یک پیام یکسان را برای افراد ارسال می‌کنید یا کلیه‌ی مراحل پشتیبانی توسط یک انسان صورت می‌گیرد. چت بات‌ها در اینجا به کمک شما می‌آیند و علاوه بر اینکه خود پاسخ کاربران را می‌هند از طرفی با توجه به سوال پاسخ منطقی و درست با توجه به داده‌های شما ارائه می‌دهند. این چت بات‌ها می‌توانند نوشتار مخاطب را آنالیز کرده و بر اساس داده‌هایی که شما در اختیار او قرار داده‌اید به طور دقیق پاسخ مخاطب را می‌هد. این دقیقاً کاری است که شما باید با یک اپراتور پشتیبان انجام دهید اما حال می‌توانید تمامی این مراحل را توسط هوش مصنوعی سیستم سازی کنید.

یکی از مهمترین نکات در چت بات‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، فهم بالای درخواست کاربر و پیدا کردن بهترین پاسخ از طرف بات است. در تمامی این مراحل انسان هیچ دخالتی ندارد و به بهترین شکل این بخش از کسب و کار خودتان را می‌توانید سیستم کنید.

۶- ایجاد طرح‌های گرافیکی هوشمند

تاثیر هوش مصنوعی در بازاریابی

ما در مورد تولید محتوای متنی توسط هوش مصنوعی پیش‌تر صحبت کردیم اما معمولاً در متن شما نیاز به خلاقیت خیلی زیادی ندارید. اما ایجاد طرح‌های گرافیکی که قبلاً وجود نداشته یکی از کارهایی است که می‌تواند تحول بسیار زیادی در هنر ایجاد کند. در حال حاضر با اینکه هنوز قابلیت رشد بسیار زیادی در این بخش وجود دارد، نرم افزارهایی برای ایجاد طرح‌های گرافیکی منحصر به فرد وجود دارد. در این حالت شما تصویری که نیاز دارید را به صورت متنی شرح می‌دهید و نرم افزار فقط پس از چند دقیقه یک طرح کامل و یکتا را به شما ارائه می‌دهد.

این طرح‌ها می‌تواند در بازاریابی کسب و کارها، تصاویر مورد نیاز آنها در بخش‌های مختلف اعم از سایت و بروشور و ... را تامین کند و نیاز شما به یک طراح را تا حد ممکن کاهش دهد.

۷- ویرایش فیلم هوشمند

هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

یکی از کارهایی که در بازاریابی نوین بسیار جایگاه ویژه‌ای دارد، استفاده کردن از مدیوم ویدیوست. در حال حاضر بسیاری از افراد برای بازاریابی خود از ویدیو استفاده می‌کنند. علاوه بر اینکه ویدیو را می‌توانید به طور کامل توسط هوش مصنوعی تولید کنید، یکی از جذاب‌ترین کمک‌های هوش مصنوعی به شما، ویرایش ویدیوهای شما به سریع ترین حالت ممکن است. در بسیاری از موارد ویرایش و ادیت ویدیوها بسیار زمان‌برتر و پرهزینه‌تر تولید خود ویدیو هستند و این مورد بسیاری از افراد را دچار مشکل کرده است. اما شما می‌توانید با استفاده از این تکنولوژی ویدیو را به نرم افزار ارائه دهید و با مشخص کردن افراد در ویدیو و صدای آنها بتوانید به سرعت ویدیو را ویرایش کنید.

البته در حال حاضر این کاربر به پختگی نرسیده و نیاز است که نظارت کاملی روی کار نرم افزار وجود داشته باشد اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک بسیاری از فعالیت‌های ویرایش ویدیو را یک هوش مصنوعی قدرتمند انجام دهد. ما به صورت جداگانه‌ای کاربرد هوش مصنوعی در حوزه فیلم و سینما را به طور مفصل بررسی کرده‌ایم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آن را مطالعه کنید.

۸- صداگذاری و تولید موسیقی با هوش مصنوعی

کاربرد هوش مصنوعی در بازاریابی

در ویدیوها و صوت‌های مختلف شما نیاز به صداگذاری و استفاده از موزیک‌های منحصر به فرد دارید. در حال حاضر در بسیاری از بخش‌ها، کپی رایت موزیک موجب سخت شدن فضای انتخاب آن شده است. از طرفی هزینه‌های صداگذاری در ویدیوها کار بسیار سخت، دقیق و پیچیده‌ای است که اگر نیاز به کار حرفه‌ای باشد شما باید سختی‌های زیادی را تحمل کنید. اما هوش مصنوعی می‌تواند به سادگی با توجه به موسیقی که شما به آن علاقه دارید موزیک‌های جدیدی ایجاد کند که شباهت به موزیک اصلی دارند اما در نوع خود هم متفاوت هستند.

برای صداگذاری هم شما می‌تواند از صدای افرادی که با هوش مصنوعی ایجاد شده‌اند به طور کامل استفاده کنید. این مورد حتی می‌تواند به شما تنظیم احساسات خاص در بخش‌های مختلف صداگذاری را به شما ارائه دهند تا صداگذاری بهتری را تجربه کنید.

۹- تحلیل عملکرد رقبا

تحلیل رقبا یکی از مهمترین موارد در انتخاب بهترین شیوه‌ی بازاریابی ست. شما باید ضعف و قوت رقبا را تشخیص دهید و بر اساس آن تصمیم‌گیری‌ها را انجام دهید. یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال، بررسی و تحلیل دقیق رقباست. در این حالت شما می‌توانید تمامی داده‌های لازم از رقبا را به دست بیاورید و بهترین استراتژی را برای ادامه کار خود برگزینید. این کار با توجه به داده‌های موجود از کسب و کارهای رقیب و تحلیل آنها صورت می‌گیرد. در حال حاضر بسیاری از افراد این داده‌ها را به صورت انسانی و با استفاده از استدلال‌های خود تحلیل می‌کنند که این کار می‌تواند خطای زیادی را به دنبال داشته باشد. این در حالی است که هوش مصنوعی خطای بسیار پایینی دارد و می‌تواند یک ثبات کامل در تحلیل را ایجاد کند که این ثبات در نتیجه‌گیری‌ها بسیار کارساز است.

۱۰- کدنویسی و طراحی وبسایت با هوش مصنوعی

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی

داشتن وبسایت در حال حاضر یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر کسب و کارهاست. ساخت و تغییر این سایت‌ها نیاز به طراحی قوی و کدنویسی دارد و استفاده از قالب‌های آماده وردپرسی فقط شاید نیاز بعضی کسب و کارها را جوابگو باشد. هوش مصنوعی می‌تواند با بررسی دقیق سایت‌های مختلف یک سایت با سرعت بالا و با المان‌های دلخواه شما ایجاد کند. این مورد به شما کمک می‌کند تا بهترین راه را برای ایجاد سایت طی کنید و نتیجه‌ی بهتری برای شما به دست بیاید. علاوه بر این طراحی‌های با استفاده از ماشین معمولاً دارای UI و UX بهتری هستند زیرا هوش مصنوعی در صورتی که دیتای مناسبی در اختیار داشته باشد، می‌تواند این موارد را هم بررسی و بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد.

۱۱- شخصی سازی سایت و اپلیکیشن

یکی از موارد بسیار سخت برای هر وبسایت و اپلیکیشنی، شخصی سازی آن برای مخاطبان است. در هر سایت و اپلیکیشنی افراد زیادی به عنوان کاربر با ویژگی‌های منحصربه فرد وارد می‌شوند. آیا محتوا و شکل ارائه با توجه به خصوصیات آن فرد است؟ آیا می‌تواند یک متن جوابگوی تمامی طیف افرادی باشد که وارد یک صفحه می‌شوند؟ و مهمترین سوال اینکه آیا کاربر با محتوای صفحه ارتباط برقرار می‌کند؟

هوش مصنوعی در این زمینه می‌تواند انقلابی عظیم ایجاد کند. کاربران بر اساس ویژگی‌های مختلفی مانند سن، محل سکونت، دستگاهی که با آن در حال کار کردن هستند، عملکردی که در سایت یا اپلیکیشن دارند، می‌توانند محتوای متفاوتی از یک صفحه را دریافت کنند. این مورد می‌تواند به تعامل بیشتر کاربر در صفحه کمک بسیار زیادی کند. به طور مثال شما تصور کنید که اگر شما از شیراز در حال خواندن یک مطلب هستید، یک مثال از این شهر در متن قرار داشته باشد و در صورتی که از شهر مشهد در حال بررسی صفحه هستید این مثال تغییر کرده و بر اساس مشهد شخصی سازی شود. در این وضعیت شما احتمال بسیار زیاد حس بهتری نسبت به محتوای سایت پیدا خواهید کرد.

۱۲- ایجاد امکان جستجوی هوشمند

هوش مصنوعی و بازاریابی

با توجه به اینکه بسیاری از سایت‌ها میزان بسیار زیادی صفحه و محتوا در اختیار مخاطبین قرار می‌دهند یکی از مشکلات کسب و کارها، گم شدن مخاطب در وبسایت و اپلیکیشن خود است. بسیاری از افراد مطلب مورد نظر خود را پیدا نمی‌کنند در حالی که سوال مخاطب در صفحه‌ای پاسخ داده شده است. جستجوگر هوشمند با پالایش دقیق تمامی محتواهای وبسایت و با توجه به مفهوم کلمات سرچ شده توسط کاربر به مخاطب بهترین نتایج را نمایش می‌دهد. در بسیاری از مواقع ممکن است که عبارت سرچ شده در متون وجود نداشته باشد اما در بخشی با زبانی دیگر به سوال مخاطب پاسخ داده شده باشد. در این وضعیت هوش مصنوعی به کمک سایت و اپلیکیشن‌ها آمده و بهترین نتایج را در اختیار مخاطب می‌گذارند.

این مورد در وضعیت حال حاضر که محتواهای موجود در وبسایت‌ها بسیار گسترده و پراکنده شده‌اند می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

۱۳- تغییرات گسترده در موتورهای جست و جو

موتورهای جست و جو یکی از مهمترین بخش‌های بازاریابی دیجیتال هستند. در بسیاری از کسب‌های کارها، اجرای SEO برای بیشتر دیده شدن، یکی از اولویت‌های اول بازاریابی‌ست. اما این موتورهای جست و جو چه الگوریتمی را طی می‌کنند؟ در حال حاضر که گوگل با اختلاف پیشتاز موتورهای جست و جوست، یکی از مهمترین کارها برای تشخیص محتواهای با کیفیت استفاده از هوش مصنوعی است. گوگل با استفاده از فناوری‌های مختلف تصاویر و متون را بررسی می‌کند و نتایج خود را برای هر مخاطب به صورت شخصی سازی شده ارائه می‌دهد. تمامی این کارها بدون استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی سایت‌های مختلف امکان‌پذیر نبوده و این امکان، فضای مثبتی برای ایجاد یک رقابت سالم را فراهم کرده است.

البته در حال حاضر پروژه‌هایی مانند Chat GPT به طور کامل فضای جست و جو را به پرسش و پاسخ از یک ماشین تبدیل کرده‌اند و فضای متفاوتی را به کمک هوش مصنوعی ایجاد کرده‌اند.

۱۴- مدیریت شبکه‌های اجتماعی

نقش هوش مصنوعی در بازاریابی

بخش عظیمی از فعالیت‌ها در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مدیریت این کانال‌هاست. هوش مصنوعی می‌تواند در بخش‌های بسیار زیادی از این فعالیت به شما کمک کند. از تحلیل داده‌ها گرفته تا پست‌گذاری منظم، پیشنهاد بهترین زمان انتشار، کپشن نویسی و ... را می‌توان به هوش مصنوعی سپرد. این موارد به صورت تماماً خودکار و با توجه به لحن و فضای موجود در کسب و کار شما شخصی سازی می‌شود. دقت کنید که تمامی این فعالیت‌ها برای کمک به بیشتر دیده شدن در فضای مجازی انجام می‌شود و استفاده از این فناوری‌‌ها می‌تواند به این دیده شدن بسیار کمک کند.

۱۵- ایجاد کمپین‌های تبلیغات کلیکی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های تبلیغات در بازاریابی، اجرای کمپین‌های تبلیغات کلیکی است. این نوع تبلیغات به دلیل ماهیت پرداخت پول به ازای ورود کاربر، بسیار محبوب و مورد توجه است. اما آیا اجرای این کمپین‌ها بهینه است؟ بهترین راه بررسی عملکرد، بررسی داده ها و رسیدن به بهترین راه‌حل است. شما همیشه این تحلیل‌ها را انجام می‌هید اما در بسیاری از این تحلیل‌ها بسیاری از داده‌ها در نظر گرفته نمی‌شوند یا تصمیمات اشتباهی اتخاذ می‌شود. هوش مصنوعی می‌تواند در تمامی مراحل از تحلیل داده‌ها، طراحی کمپین، بهبود نرخ کلیک و بهبود تجربه تبلیغات به کسب و کارها کمک کند.

۱۶- هوشمندسازی تبلیغات ریتارگتینگ

تبلیغات ریتارگتینگ به مفهوم تبلیغ برای فردی است که قبلاً با کسب و کار شما ارتباطی داشته است. در حال حاضر در بسیاری از موارد این تبلیغات به طور کلی و نهایتاً با توجه به بازدید صفحات خاص شخصی سازی می‌شود. اما آیا تمامی افرادی که به یک صفحه مراجعه می‌کنند باید تبلیغ یکسانی مشاهده کنند. این مورد نقطه شروع هوشمندسازی ریتارگتینگ است. شما می‌تواند بر اساس ویژگی‌های مختلف افراد و کاربران و بر اساس عملکرد فرد، بهترین تبلیغ را برای فرد آماده کنید. این موارد شاید در ابتدا کوچک بنظر بیاید اما در بسیاری از کسب و کارها تنها هوشمندسازی این بخش می‌تواند سود زیادی را برای کسب و کار به ارمغان بیاورد.

۱۷- استفاده از هوش مصنوعی برای سوشال لیسنینگ

تاثیر هوش مصنوعی در بازاریابی

یکی از فعالیت‌هایی که شرکت‌های بزرگ و متوسط انجام می‌دهند، سوشال لیسنینگ است. در این کار کسب و کارها گفته‌های افراد مختلف را در مورد خود در شبکه‌های اجتماعی بررسی می‌کنند. هوش مصنوعی می‌تواند با بررسی و تحلیل دقیق گفتارها به شما در این کار کمک شایانی بکند. شما می‌توانید لحن فرد، مثبت و منفی بودن آن نوشته، تصویر یا ویدیو و اطلاعات داده شده در آن را به طور کامل بررسی کنید.

۱۸- طراحی کمپین‌های ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از بخش‌هایی است که امکان شخصی‌سازی و خلاقیت در آن بسیار زیاد است. هوش مصنوعی برهمین اساس می‌تواند کارایی زیادی در این زمینه داشته باشد. شما می‌تواند با فناوری‌های مختلف تمامی ایمیل‌ها را شخصی‌سازی کرده و بر اساس ویژگی‌های فردی آن را ارسال کنید. استفاده از هوش مصنوعی در این بخش از بازاریابی می‌تواند شما را در ایجاد یک جریان درآمدی قدرتمند بسیار کمک کند. این ایمیل‌ها می‌تواند از نظر محتوا، تصویر و زمان ارسال بر اساس داده‌های موجود شخصی سازی شوند. با توجه به اینکه ایمیل مارکتینگ یکی از بخش‌های قدرتمند بازاریابی است، این کار می‌تواند به افزایش سود کسب و کار بسیار کمک کند.

۱۹- ایجاد قیمت پویا و هوشمند

هوش مصنوعی در بازاریابی چیست

معمولاً در بسیاری از کسب و کارها امکان تغییرات قیمت به صورت جزیی و بر اساس کاربر وجود دارد. در حال حاضر این تغییرات و کدهای تخفیف معمولاً به صورت تلفنی یا چت پشتیبانی مدیریت می‌شوند. هوش مصنوعی می‌تواند بر اساس درخواست شما این افراد را تشخیص و قیمت پویا را برای آنها فعال کند. شما می‌تواند بر اساس تعامل افراد با بخش‌های مختلف سایت در کمترین تایم، قیمت‌های خود را برای آن فرد شخصی سازی کنید. با این کار علاوه بر اینکه مشتری ترغیب به خرید محصول می‌شود، از طرفی دیگران نیز دسترسی به این قیمت‌ها نخواهند داشت. این کار می‌تواند کسب و کار شما را پویا نشان داده و کاربران را به خرید بیشتر ترغیب کند.

۲۰- پیش‌بینی فروش و استقبال از محصول

یکی از دغدغه‌های اصلی کسب وکارها در بحث مارکتینگ، میزان فروش و استقبال از محصولات جدید است. بسیاری از کسب و کارها محصولاتی را ارائه می‌دهند که پس از مدتی ناکامی، حذف می‌شود. آیا امکان تشخیص این موضوع قبل از عرضه محصول وجود دارد. هوش مصنوعی با بررسی داده‌های مختلف و نمونه‌های موفق و شکست خورده می‌تواند با درصد بالایی شکست یا استقبال از محصول را پیش بینی کند. البته که این مورد بستگی به موارد بیرونی و عوامل بسیار زیادی دارد اما می‌تواند بر اساس داده‌های کلی این مورد را بررسی کرده و نتیجه را اعلام کند.

مزیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در مارکتینگ

کاربردهای بالا، کاربردهایی است که هوش مصنوعی می‌تواند در بازاریابی ایجاد کند. حال نکته با اهمیت مزایای این کاربردها برای کسب و کارهاست. ما در هر بخش سعی کردیم این مزایای را برشمریم ولی این کارها مزیت‌های کلی را برای کسب و کارها ایجاد می‌کند که ما در اینجا بررسی می‌کنیم.

اتوماسیون کردن فعالیت‌ها

تاثیر هوش مصنوعی در بازاریابی

یکی از مهمترین مزیت‌هایی که هوش مصنوعی در بازاریابی کسب و کارها ایجاد می‌کند، اتوماسیون کردن فعالیت‌هاست. معمولاً در کسب وکارها، بسیاری از زمان افراد شاغل در آن در کارهای روزمره تلف می‌شود. این مورد می‌تواند علاوه بر هدر رفت زمان کارکنان، انگیزه‌های آنان را نیز از بین ببرد. هوش مصنوعی در این مورد می‌تواند تمامی کارهای لازم را اتوماسیون کند و کارکنان کارهای تخصصی‌تر را انجام دهند.

شخصی‌سازی سریع ویژگی‌ها

ایجاد یک فضای مناسب برای کاربر موجب افزایش فروش کسب و کارها می‌شود. یکی از مواردی که فضا را برای کاربر متناسب می‌کند، شخصی سازی کسب و کار برای آن فرد است. این شخصی‌سازی موجب می‌شود تا افراد ارتباط بهتری با کسب وکار بگیرند و از طرفی پیشنهادهای بهتر و متناسب‌تری را از کسب و کارها دریافت کنند. این مورد بسیار کوچک می‌تواند در موفقیت بیشتر کسب وکارها بسیار موثر واقع شود. به همین دلیل این شخصی سازی‌ها توسط هوش مصنوعی می‌تواند تاثیر به سزایی در بازاریابی شرکت‌ها داشته باشد.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

صرفه جویی در زمان با هوش مصنوعی در بازاریابی

یکی از فواید اصلی استفاده از هوش مصنوعی در امور بازاریابی، صرفه جویی زمانی و هزینه‌ای‌ست. بسیاری از افراد به فناوری‌ها دید یک کار هزینه بردار برای ایجاد پرستیژ نگاه می‌کنند اما در واقع کاربرد اصلی هوش مصنوعی چیز دیگری است. تمامی ویژگی‌های هوش مصنوعی مانند اتوماسیون سازی، شخصی سازی و ... برای استفاده درست افراد از زمان و هزینه است. شما با استفاده از فناوری‌های مختلف هزینه خود را کاهش می‌دهید و علاوه بر آن تلاش می‌کنید زمان خود را صرف فعالیت‌های مهمتری بکنید.

افزایش سود کسب و کار

تمامی فناوری‌ها و راهکارها برای افزایش سود کسب و کارها طراحی شده‌اند. شما با استفاده از این فناوری‌ها فقط یک ایده جالب را اجرایی نکرده‌اید، شما باید با استفاده از این فناوری‌ها سود بیشتری را محقق کنید. این افزایش سود می‌تواند به رشد بیشتر کسب و کار و فراهم شدن شرایط بهتر برای مخاطبان بیانجامد. به همین خاطر شما باید در استفاده از فناوری‌ها دقت کنید و راهکارهایی را انتخاب کنید که برای شما سود بیشتری را ایجاد می‌کند.

ارائه خدمات بازاریابی با کمک هوش مصنوعی در ایران

بسیاری از افراد در ایران از ظرفیت‌‌های استفاده از هوش مصنوعی در این بخش باخبر نیستند. در حال حاضر تمامی کاربردهایی که در بالا ذکر شد امکان پیاده سازی به زبان فارسی را دارد و بسیاری از موارد آن هم در حال حاضر پیاده سازی شده است. هوش مصنوعی دیدبان می‌تواند با مشارکت با شما نرم افزارهای لازم برای زمینه بازاریابی را ارائه دهد. علاوه بر این در صورتی که برای کسب و کار خود نیاز دارید بخشی از کار را با هوش مصنوعی مدیریت کنید، این کار را هوش مصنوعی دیدبان می‌تواند برای شما اجرایی کند.

مشاوره خرید یا توسعه محصول در این حوزه

برای مشاوره در مورد استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه فرم زیر را پر کنید.

پرسش و پاسخ

پس از پاسخ گویی توسط کارشناسان، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی میشود

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟

avatar avatar avatar avatar
captcha-null
avatar

امین دعواتی

1402/08/12 - 19:18

با درود و احترام بسیار شگفت انگیز و عالی هست، خیلی مشتاق هستم در زمینه ی استفاده از هوش مصنوعی در کسب و کار و زندگی، جزو افراد پیشتاز باشم. با سپاس از مطالب مفیدی که ارائه نمودید


avatar

پشتیبان دیدبان

1402/08/13 - 11:13

باسلام و وقت بخیر ممنون از حسن توجه شما امیدواریم که در این مسیر بتوانیم کمک لازم برای پیشتاز بودن را در اختیار شما قرار دهیم.

دیدبان هوش مصنوعی دیدبان یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌‌های نرم‌افزاری و خدمات مشاوره‌ای بر پایه‌ی هوش مصنوعی است. تیم متخصصین دیدبان در این سال‌ها تمام تلاش خود را برای تولید محصولات فناورانه بر پایه هوش مصنوعی انجام داده است. امیدواریم بتوانیم تمام خلاء‌هایی فناورانه را برطرف کرده و محصولات قدرتمند، دقیق، کارگشا و با امنیت بالا ارائه کنیم.
  • linkdin
دانش بنیان نظام صنفی رایانه‌ای

دفتر مرکزی: تهران، میدان ونک، خيابان ملاصدرا، خيابان خوارزمي، مجتمع ملاصدرا، واحد ٤

استفاده از مطالب سایت دیدبان فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت اسپادسیستم زاگرس (دیدبان) می‌باشد.